Regisztráció Elfelejtett jelszó

annyira nem értem3

Ibiza

Már írtam az emberek alapelvárása nem bonyolult. Béke viszonylagos jólét..kábeltévé okostelefon jó autó..egy-egy jobb nyaralás.. gyerekeknek lakás jó iskola szép temetés.. a másodlagos igények a természetvédelem az esztétika..tisztaság rendezettség..az alkotási vágy.. a világ jobbitása..igazságosság. Az emberek zöme erre vágyik szerte a világban..

Akkor miért nem ezt látjuk? miért nem ezen dolgoznak a politikusok?

Mert a politikusokat a háttérhatalom mozgatja? juj jujj háttérhatalom..ajaj ez összeesküvéselmélet..ismeri fel nyomi.. élvezve a bizsergést a gerincében.. felmondja a leckét nincs is ilyen...( a múltkor sorosozást zsidózásot fasizmusot látott élőben boldogság tölti el..igen..már mindt tud..eligazodik a világ dzsungelében)

Pedig van háttérhatalom, nem bonyi Nyomi :).. háttérhatalom a pénzvilág..olyan pénzmennyiség és erőforrás koncentrálódik itt immáron többszáz éve, politikusokat királyokat nevezhetnek ki...az történik amit akarnak.

Adnak a civileknek üveggyöngyöket.. cserébe adósrabszolgaság van..kapnak koncokat..mentsük meg a... zászlókat.. mentsük meg az elnyomás alól xxx-ket..és már mehetnek is a bombázók az újabb erőforrások megszerzéséért..a nagyobb hatalomkoncentrálásért.. Líbia Venezuela, Iraq, Afganisztán, Szíria..
Plusz el lehet adogatni az egyszer már drágán eladott lejárt szavatosságú bombákat lőszereket.. majd vesznek frisset..megint egy pénz..és meg lehet győzni őket kellenek az újabb pusztítóbb fegyverek.. megint egy tarisznya zseton..

A világban létezik egy hatalmas probléma a szegénység mert már teljesen gyarmatosította a "háttérhatalom" elvette erőforrásait..most rabszolgaként dolgoztatja a térségben élőket.. még a reményt is elvéve tőlük.. de hát ez kell a tőzsdei cégek szárnyalásához a 3dolláros pulcsiból így lesz 300dolláros cucc.. vagy 1200dolláros táska.okosteló. a világ kincseit saját célra kizsákmányoló cégek szivják az olajat gázt.. embargóval sújtva ki atomerőművel akarja országát működtetni..még mit nem..megszünne a függőség..aki nem azt akarja amit ők az terrorista..diktátor..antidemokratikus elpusztítandó féreg..

Nem értem - mondom álnaívan- miért van ekkora különbség a hatalom a kormányzások és az emberek igényei között..pl merkeli döntések..

A hazai politikában sem értem miért nem vázolnak fel egy fejlesztési tervet..egy pozitív szcenáriót.. ha a zorbán ennyire szar akkor miért nincs az ellenoldalra felrajzolva egy szép szivárványos jövőkép.. mert az nem az "majd mi jól szétromboljuk a zorbáni rezsimet..oszt utána? jön a te kis szaros rezsimed? nolimpia? semmi nem politizálás? a feltételrendszer nélküli betelepítése az idegeneknek? eladósítás? az idegen érdekek képviselete?

Mi zajlik a világban.. kinek az érdeke? Mi ez az érdek ami minden többségi érdeket felülír?