Regisztráció Elfelejtett jelszó

Hozzászólás

Csusza

Nem akartam otp tocsikot szétoffolni, azért itt.

Előzmény: http://stocklandyard.hu/forum/locatepost/142722

Sok mindenben igazad van, bár talán nem mindenben. ;-)

"A napi trade kamu, az az életed felemészti."

És ha esetleg valakinek nyereséges? Felemészti az időt, igen. Egy (más) munkahely nem, ahol esetleg még ennyit

sem fizetnek, cserébe viszont minden más tevékenységedet és szabadságodat fel kell adnod, hogy még

parancsolgassanak is neked, ráadásul semmivel sem biztosabb ott a jövőd? ;-)

Szerintem ez még stílus, beállítottság kérdése is.

Van, aki szeret elmélyedni a világ jövőjében, több hónapos, éves, évtizedes távlatokban nézegetni hetes csártokat, és

csak hosszú távú pozikat felvenni.

Másnak elég, ha pár napot, egy hetet "lát" előre, hisz egy-két-három nap kell egy pozi kifuttatásához, amin kis

nyereség van (ha van :-) ),és ezeket rakosgatja össze.

Bevallom, én például teszek rá, hogy milyen alakú lesz a válság. Tőlem aztán tripla X alakú is lehet. mások

éjszakákat töprengenek ezen a témán.

Igen, be lehet szopni a DT-t, ugyanúgy, ahogy be lehet egy hetekig, hónapokig tartott hati pozíciót is.

Igen, nekem is volt szar hetem-hónapom (szeptember például ilyen lett a végére), amikor kb. 10 rövid távú poziból

5-6-7 is rossz volt. Meg is ette a többi nyereségét. Csakhogy ez egy hónap alatt lezajlott, és "talán" tanultam is Sok

mindenben igazad van, bár talán nem mindenben. ;-)

"A napi trade kamu, az az életed felemészti."

És ha esetleg valakinek nyereséges? Felemészti az időt, igen. Egy (más) munkahely nem, ahol esetleg még ennyit

sem fizetnek, cserébe viszont minden más tevékenységedet és szabadságodat fel kell adnod, hogy még

parancsolgassanak is neked, ráadásul semmivel sem biztosabb ott a jövőd? ;-)

Szerintem ez még stílus, beállítottság kérdése is.

Van, aki szeret elmélyedni a világ jövőjében, több hónapos, éves, évtizedes távlatokban nézegetni hetes csártokat, és

csak hosszú távú pozikat felvenni.

Másnak elég, ha pár napot, egy hetet "lát" előre, hisz egy-két-három nap kell egy pozi kifuttatásához, amin kis

nyereség van (ha van :-) ),és ezeket rakosgatja össze.

Bevallom, én például teszek rá, hogy milyen alakú lesz a válság. Tőlem aztán tripla X alakú is lehet. mások

éjszakákat töprengenek ezen a témán.

Igen, be lehet szopni a DT-t, ugyanúgy, ahogy be lehet egy hetekig, hónapokig tartott hati pozíciót is.

Igen, nekem is volt szar hetem-hónapom (szeptember például ilyen lett a végére), amikor kb. 10 rövid távú poziból

5-6-7 is rossz volt. Meg is ette a többi nyereségét. Csakhogy ez egy hónap alatt lezajlott, és "talán" tanultam is

belőle, mert az októberem már nem egészen úgy néz ki. (eddig, persze nincs még vége...;-) )

Más esetleg ugyanennyi pozit nyit-zár több év alatt. A tételek is mások lesznek és a lelki hatása is.

"Gyönyörűen működik nálatok a kettőt nyerek eggyel visszaadom játék.."

Sajnálom, akinél így van, de azért az sem mindegy, hogy ez mondjuk pár nap vagy pár hét alatt zajlik le, vagy egy év

alatt.

Én például pár perc alatt túlteszem magam azon, ha egy-két hetes nyerőmet egy rossz pozival visszaadom.

Ám nem vagyok benne biztos, hogy ha mondjuk hetekig-hónapokig várnék egy "tuti" pozira, és azt kellene zsíros

bukóban zárnom, hogy aszondanám: "ez van, leszarom, holnap (vagy akár) egy óra múlva jöhet egy új lehetőség!

Tanulni meg tényleg kell,ez igaz. Ám a frissen szerzett tudást gyakorlással lehet elmélyíteni. Például nyelvet is úgy

lehet tanulni (bármi ökörséget is mond erről egy-két nyelvtan**** tanár), hogy beszélni kell rögtön attól a

pillanattól,amint már össze tudsz rakni néhány tákolt mondatot. Minden frissen megszerzett elméleti tudás a

gyakorlatban megszerzett tapasztalatokkal tud letisztulni és elmélyülni. Természetesen nem rögtön

szinkrontolmácsolást kell elvállalni egy államfői találkozón... :-)

Ám ha csak magammal beszélgetek egy tükörbe bambulva, úgy nem fogok tanulni. Teszteket töltögetve sem. Bizony,

szóba kell állni egy "olyan" nyelvűvel, és eleinte megkűzdeni azért, hogy megértsük egymást. (persze legtutibb egy

adott anyanyelvű nőt beszerezni...:-) )

És még egy: ahogy mások írásait olvasgatom (nem csak otp topikra gondolok), egy érdekes dolgot vettem észre: a

hosszú távon tervezgetők hajlamosabbak sokkal több érzelmet vinni a kereskedésükbe. Vannak, akik egyszerűen

haragszanak a világra és a piacra, mert olyan, amilyen. Sértődötten nézik, hogy ahelyett, hogy korrekció lenne

(tegyük hozzá, joggal várják), fél éve hasít a világ felfelé. Rosszabb esetben dühből shortolják hónapok óta.

A sok pozival dolgozó DT-seknél swingeseknél ez szerintem lényegesen kevésbé fordul elő.

Márpedig érzelmeket a legkevésbé sem szerencsés belekutyulni a kereskedésbe. Ezt nem én találtam ki! Csináltam

én is több ilyen "dühből" trade-et, gyakorlatilag mind bukó lett. :-)

"A tőzsde is egy szakma, amit meg kell tanulni, el kell sajátítani.."

Így igaz!

"...és nem gondolom, hogy egy-két év elég lenne hozzá..."

Ez is biztos!

És éppen emiatt is komolyan elnézést kérek mindenkitől, akinek úgy tűnne, hogy -még egy éve sem kereskedve-

osztom az észt másoknak! Épp csak azt próbáltam összefoglalni, hogy én mit tapasztaltam eddig.

És qrvára nem akarok nagyképű lenni (aki ismeri pontosan az eredményeimet, az tudja, hogy nincs is mire), még ha

esetleg félreérthetőre is sikeredett volna a stílusom. Tudom, "majd rájön..." :-D (ezt érti,akinek kell)

Ilyen félresikeredett vagyok, ez van... :-)

Hú b+, asszem szófosásom volt, bocsánat...